System zarządzania treścią

CMS (Content System Management) umożliwia zarządzanie treścią zawartą na stronie.

A oto co można zmieniać w poszczególnych działach:

  • W dziale ,,Co nowego na kółku'' można dodawać i usuwać wiadomości związane z zajęciami koła astronomicznego. Możliwe jest dodawanie informacji zarówno ze zdjęciem, jak i z obrazkiem. Dodanie informacji powoduje jednocześnie umnieszczenie jej w kalendarzu, jednak ze względu na brak relacyjnej bazy danych po usunięciu wydarzenia wpis z kalendarza należy usunąć ręcznie
  • W dziale ,,Aktualności'' można dodawać i usuwać aktualności z prostym (znowu z powodu braku bazy danych) podziałem na kategorie. Jednoczeście automatycznie generowane jest podmenu tego działu.
  • W dziale ,,Ciekawostki'' można edytować całą treść w najprostszy możliwy sposób. Po prostu wpisujemy w pole tekstowe dodawaną informacje która pojawia się dokładnie w takiej samej formie na stronie. Nie można dodawać zdjęć ani używać kodu html-a (ostatecznie można dodać wpis w html ale nie wolno wtedy łamać lini w edytorze)
  • W dziale ,,Galeria'' możliwe jest dodawanie i usuwanie galerii na stronie ,,Galerie''. Każda System automatycznie wykrywa ułożenie zdjęć i skaluje je w odpowiedni sposób. Zdjęcia dodawane są pojedynczo i ze względu na brak bazy danych można usuwać tylko ostatnią galerię. (aby np. usunąć przedostatnią należy usunąć ostatnią i przedostatnią)
  • Dział Kalendarz w którym można dodawać wydarzenia z rocznym wyprzedzeniem. Możliwa jest także edycja dodanych już informacji. Z uwagi na brak bazy danych można dodawać wydarzenia jedynie na dany rok.
  • W dziale kalendarium można dodawać wydarzenia z przeszłości wraz z datą kiedy dane wydarzenie miało miejsce. Wydarzenia z kalendarium będą wyświetlane w stopce strony. Można wprowadzać też imieniny; proszę po prostu nie pisać daty w ogóle
  • W dziale komunikaty można dodawać krótkie komunikaty np. o czym co będzie na najbliższym kółku